Zítřejší představovací akce Xiaomi už pomalu klepe na dveře a veřejnost se už netrpělivě třese na oficiální předvedení nových modelů Xiaomi Mi 8 Youth Edition and Xiaomi Mi 8 Fingerprint edition. Zejména Youth Edition je očekávána s velkým nadšením, protože by měla být k mání s cenovkou jen 1999 juanů (asi 293 dolarů) a na první pohled by se jí neměly dotknout nějaké velké škrty ve vybavení v porovnání s plnotučným Mi 8. Tedy jsme si to alespoň mysleli…

Dnešní informace na tato očekávání vrhají lehký stín a pokud se potvrdí, tak asi nepůjde o takovou bombu, jak se původně očekávalo. Odborná veřejnost totiž bez výjimky pasovala Mi 8 Youth Edition na telefon vybavený moderním Snapdragon 710, který jen zlehka zaostává za high-end bratříčkem SD845. Napovídala tomu i certifikace čínským úřadem TENAA, kde jsme mohli vidět osm jader procesoru s maximálním taktem 2.2 GHz.

Dnes se však na světlo dostala ochranná nálepka na displej tohoto chystaného telefonu a na ní vytištěné parametry jsou lehce jiné. Podle ní by měl telefon dostat „jen“ starší procesor Snapdragon 660 AIE, který paradoxně také má osm jader s maximem taktu 2.2 GHz, ale samozřejmě zcela jiným rozložením, 14nm výrobním procesem oproti 10nm, méně výkonnou grafikou, staršími ISP a DSP čipy a spoustou jiného. Nemluvě o tom, že už ho máme přímo od Xiaomi na trhu v modelu Mi A2 (neboli Mi 6X).

To by ohledně Xiaomi MI 8 Youth Edition znatelně měnilo situaci a musíme si tak počkat, zda zbytek specifikací teoreticky vyváží degradaci očekávaného procesoru. Telefon by měl mít 6,26-palcový 19:9 displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů, 4/6/8 GB RAM, duální zadní fotoaparát s 12 Mpix hlavním snímačem, 24 Mpix selfie kamerku, 3250 mAh kapacitu baterie a čtečku otisků prstů na zádech přístroje. Tak za pár hodin uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.