Dnes jsme se z dílny čínského Xiaomi dočkali krátkého videa ukazující reálný vzhled chystaného Xiaomi Mi 8 Youth Edition a díky lesklému zrcadlu na zádech vypadají opravdu parádně. K tomu samozřejmě přispějí i nové barvy, protože jak Dream Blue, tak Twilight Gold to bez debat sluší. A nebudeme na telefon čekat ani příliš dlouho, protože by měl být představen už 19. září v čínském Chengdu.

Xiaomi Mi 8 Youth Edition by mělo být levnější alternativou k plnokrevnému Mi 8 a bodovat chce hlavně cenou, která by se měla pohybovat kolem 1999 juanů (tedy asi 293 dolarů). Telefon si zachová skleněný design hlavní verze a měl by nabídnout 6,26-palcový 19:9 displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů. procesor Snapdragon 710, 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Dojít by mělo i na horizontálně uspořádané čočky zadního fotoaparátů s 12 Mpix a neznámým sekundárním senzorem. Selfie kamerka by měla mít masivních 24 Mpix, baterie pak 3250 mAh a vše poběží na MIUI založeném na Androidu 8 Oreo.

Podle prezidenta Xiaomi, pana Lin Bina, by také 19. září měla být představena i verze Xiaomi Mi 8 se čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji. Uvidíme jak bude cenově nastavena tato verze a hlavně jak se bude lišit od hlavního proudu Mi 8, i když se dá předpokládat, že si zachová Snapdragon 845. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.