V roce 2016, kdy se na scéně objevila společnost Vernee, byl jedním z jejich prvních telefonů Vernee Apollo Lite. Uživatele zaujal především svým dobrým poměrem cena/výkon a poměrně povedeným designem. V oblibě zůstává dodnes a i dnes se docela dobře prodává.

Dalším tahákem je i deseti jádrový procesor Helio X20, který patřil ve své době mezi stěžejní produkty společnosti Mediatek. Tento čipset s architekturou tří clusterů jednak umožňuje plynulý multitasking, ale také solidní výkon a v neposlední řadě i úsporu energie a delší výdrž baterie.

Ani další parametry Vernee Apollo Lite nejsou ani dnes k zahození. 5,5 palcový FullHD Sharp IGZO displej je vybaven ochranou proti „modrému světlu“ a kombinace 4 GB RAM a 32 GB interní paměti také může i dnes dobře posloužit.

Hlavní fotoaparát je 16 MPix a přední kamera je pak 5 MPix. Baterie má kapacitu 3180 mAh a podporu rychlého nabíjení Pump Expres. Operačním systémem je sice postarší Android 6.0 s nadstavbou VOS, ale podle výrobce je dobře odladěn.

Závěrem tohoto stručného souhrnu parametrů dodejme, že se Vernee Apollo Lite stále prodává, a to i na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde jej můžete pořídit za 4390 Kč v barvě stříbrné a nebo šedé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.