Před prázdninami odstartovaly letošní Xiaomi řadu Redmi 6 dva telefony a společnost chystá i přístroj Redmi Note 6 Pro. Pár informací o něm už proniklo na sít a byly to především zprávy od tipaře Ronalda Quandta.

Ten tvrdil, že Redmi Note 6 Pro bude mít dvě paměťové verze, konkrétně 3 GB/32 GB a 4 GB/64 GB. Dočkat bychom se měli tří barevných variant, jmenovitě černé, zlaté a modré. Quandt také prozradil, že telefon by se v Evropě mohl prodávat za 200 až 250 euro.

Další výbava je zatím v utajení. Ovšem čínské Weibo je vždy neutuchajícím informačním zdrojem a aktuálně zde můžeme najít i fotku, která odkazuje na některé z dalších specifikací Redmi Note 6 Pro.

Displej by tedy měl mít úhlopříčku 6,26 palce. Sice není vidět horní část obrazovky, ale podle poměru stran 19:9 můžeme tipnout, že horní výřez chybět nebude a dále můžeme usuzovat na FullHD+ rozlišení.

Zajímavě to vypadá i v sekci foto výbavy, kde bychom mohli očekávat dva duální fotoaparáty. Zadní se 12 MPix a 5 MPix senzory. Přední kameru by pak měly tvořit 20 MPix a 2 MPix snímače.

Kromě toho je k dipozici i info o kapacitě baterie, která by měla dosáhnout na 4000 mAh. Jaký však bude použit procesor? Stále se jen spekuluje o tom, že by to mohl být stejný čipset jako u Redmi Note 5 Pro, tedy Snapdragon 636. Ale ani čínští tipaři si zatím netroufají tento parametr potvrdit či vyvrátit.