Před prázdninami odstartovaly letošní Xiaomi řadu Redmi 6 dva telefony a společnost chystá i přístroj Redmi Note 6 Pro. Pár informací o něm už proniklo na sít a byly to především zprávy od tipaře Ronalda Quandta.

Ten tvrdil, že Redmi Note 6 Pro bude mít dvě paměťové verze, konkrétně 3 GB/32 GB a 4 GB/64 GB. Dočkat bychom se měli tří barevných variant, jmenovitě černé, zlaté a modré. Quandt také prozradil, že telefon by se v Evropě mohl prodávat za 200 až 250 euro.

Další výbava je zatím v utajení. Ovšem čínské Weibo je vždy neutuchajícím informačním zdrojem a aktuálně zde můžeme najít i fotku, která odkazuje na některé z dalších specifikací Redmi Note 6 Pro.

Displej by tedy měl mít úhlopříčku 6,26 palce. Sice není vidět horní část obrazovky, ale podle poměru stran 19:9 můžeme tipnout, že horní výřez chybět nebude a dále můžeme usuzovat na FullHD+ rozlišení.

Zajímavě to vypadá i v sekci foto výbavy, kde bychom mohli očekávat dva duální fotoaparáty. Zadní se 12 MPix a 5 MPix senzory. Přední kameru by pak měly tvořit 20 MPix a 2 MPix snímače.

Kromě toho je k dipozici i info o kapacitě baterie, která by měla dosáhnout na 4000 mAh. Jaký však bude použit procesor? Stále se jen spekuluje o tom, že by to mohl být stejný čipset jako u Redmi Note 5 Pro, tedy Snapdragon 636. Ale ani čínští tipaři si zatím netroufají tento parametr potvrdit či vyvrátit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.