Horní výřez nad displejem je jistým symbolem pro telefony vydané v letošním roce. A názory uživatelů na něj se různí. Některým příliš nevadí, někteří jej zas bytostně nesnášejí. Společnost HMD, producent telefonů Nokia, spíš rezonuje s tou skupinou fanoušků, kteří výřez nechtějí a jen málo jejich přístrojů je vybaveno touhle vychytávkou. A podle všeho výřez nebudou mít ani telefony Nokia 9 a Nokia X7.

Že na nich společnost pracuje se ví, ale mnoho dalších informací zatím k dispozici není. Nedávno sice unikla fotka údajné Nokie 9 s hvězdicovým modulem zadního fotoaparátu, který by mělo tvořit pět snímačů, ale to, jak bude vypadat přední panel bylo až dosud lehce obestřeno tajemstvím.

Nyní se na síti objevili snímky, na kterých by měly být Nokia 9 a Nokia X7, a první co je zřejmé je, že ani jeden telefon nebude mít horní výřez. Boční rámečky jsou překvapivě úzké a vlastně ani honí a spodní rámeček není až zas tak masivní.

Nokia X7 by měla být dalším přístrojem řady X, která jak víme, horní výřez má. Proto se také čekalo, že i X7 bude s výřezem. Těžko však říci, zda snímky Nokia X7 jsou pravdivé. A na rozdíl od Nokia 9 jsou zde i poněkud širší boční rámečky a také širší čelo a brada.