Xiaomi se často přezdívá „čínský Apple“, ostatně v dřevních dobách se snažili amerického giganta v lecčem napodobit. Nikdy se však nesnažili napodobovat extrémní ceny jablečných produktů a naopak vždy nabízeli cenově velmi rozumné alternativy. Dnes si však velice chytře neodpustili do Applu rýpnout ohledně nových produktů a připojili se tak ke včerejšímu poděkovaní z Huawei. Ale podle našeho názoru vtipnější a mazanější cestou.

Na čínském trhu totiž dnes Xiaomi představili tři nové balíčky produktů a jejich názvy nikoho nenechají na pochybách, že se jedná právě o šťouchanec do Applu, protože se jmenují přesně jako nové iPhony, tedy XR, XS a XS Max. Balíčky produktů navíc přesně kopírují čínské ceny nových iPhonů a drobným rozdílem tak zůstává pouze fakt, že Xiaomi za stejnou cenu nabízí čínskému zákazníkovi hned čtveřici produktů. Krásný kontrast a velmi povedená marketingová kampaň bez nutnosti přímo zmínit konkurenci.

A co že v balíčcích najdeme ? Vždy se jedná o sestavu telefonu, notebooku, chytrého náramku a sluchátek, jen je samozřejmě vše cenově odstupňováno. Takže se u telefonů postupně dostane na Xiaomi Mi 8 SE, Mi MIX 2S a Mi 8, u notebooků na Xiaomi Air 12.5, Air 13.3 a Xiaomi Notebook Pro, sluchátka Mini Headset Black a Bluetooth Collar, jen chytrý náramek zůstává vždy Xiaomi MiBand 3. To za cenu jednoho iPhonu rozhodně není v přímém porovnání málo, že ?

Tato nabídka je samozřejmě omezena pouze na čínskou mutaci Xiaomi obchodu a nedá se příliš očekávat, že by se dostala i na mezinárodní varianty obchodu. Jde tak jen o další výstřel domácí války o dominanci na trhu, kde Apple dlouhodobě začíná v porovnání s „vlčáky“ typu OPPO, VIVO, Huawei a právě Xiaomi lehce ztrácet půdu. Tak jak se vám povedená kampaň líbí ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.