První odolný telefon z produkce čínské značky Elephone se dočkal poměrně turbulentního vývoje a mnoha odkladů, ale vypadá to, že celá anabáze došla do zdárného konce a Elephone Soldier je tak konečně už i reálně k dostání. Ano, jméno Fighter se výrobci nakonec zdálo příliš slabé a tak došlo na více militaristického Soldiera. Telefon dostal do vínku poměrně slušivý vzhled, jak se ostatně můžete přesvědčit na obrázcích okolo, ale co hardwarové vybavení ?

Hlavním tahákem je podle výrobce displej s 2K rozlišením, takže si i někde v divočině užijete hezky ostré obrázky stromové kůry, na které budete zrovna přežívat. Telefon je jako většina Elephonů poháněn procesorem od Mediateku, konkrétně poněkud výběhovým Helio X25 a dostal i 4 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Fotoaparáty jsou oba jen single, ten zadní s 21 Mpix rozlišením a selfie kamerka se 16 Mpix rozlišením. Baterie má kapacitu 5000 mAh, takže na odolný telefon celkově solidní průměr.

Odolnost telefonu pak zaručí certifikace IP68 a Elephone Soldier se může pochlubit i několika dalšími extra vychytávkami v podobě fyzického kompasu na zádech telefonu, případně specializovaného SOS tlačítka. To až vám z konzumace kůry bude lehce nevolno, tak se nasměrujete na sever a tlačítkem zavoláte pomoc. Tento outdoorový voják momentálně vyjde na zhruba 190 dolarů, takže pro fanoušky značky jde vedle kotlíku a kytary o nutnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.