Na stránkách čínského certifikačního úřadu TENAA se dnes mihnul nový telefon značky Huawei a na první pohled jako by model pod kódovým označením ARS-AL00 /ARS-TL00 z oka vypadl sesterskému Honor 8X Max. Zásadním rozdílem je pak i pro Huawei poněkud netradiční designový prvek v podobě kožených zad telefonu ( s největší pravděpodobně půjde samozřejmě o falešnou syntetickou kůži ) dovedenou k dokonalosti včetně falešného švu. Proč ne.

Kromě tohoto designového výstřelku by se opravdu mělo jednat o věrnou kopii Honor 8X Max včetně většiny specifikací, snad jen v procesorové části by Snapdragon 636 měl nahradit domácí kůň Kirin 710, ale to je to veskrze pozitivní změna. Opět se také dočkáme obřího 7,12-palcového displeje s rozlišením 2244 x 1080 pixelů, 4 GB RAM, 64 GB / 128 GB vnitřní paměti, 5000 mAh kapacity baterie, duální zadní 16 Mpix + 2 Mpix kamerky, 8 Mpix selfie snímače a Androidu 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2.

Na stránkách TENAA se tento model prezentoval v černé, bílé nebo hnědé variantě a podle všeho se kromě kožených zad dočkáme i verze s klasickým skleněným panelem. Uvidíme jak se vše odrazí na ceně, protože Huawei většinou nabízí velmi obdobné telefony dráž než sesterský Honor. Zajímavá kanibalizace vlastních produktů tak asi bude pokračovat, ale na to si zákazník většinou opravdu nestěžuje.