Chystaný OnePlus 6T už pomalu klepe na dveře a fanoušci značky už pomalu začínají kroužkovat možná data říjnového vydání v kalendáři. Prozatím se veškeré novinky o tomto chystaném telefonu nesly ve vysoce pozitivním duchu, ať už se jednalo o výrazně menší kapkovité vykousnutí displeje nebo potvrzení čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji. Dnes však bohužel máme i něco ne zcela pozitivního a nemálo příznivců bude jistě zklamáno.

V exkluzivním rozhovoru pro kolegy z webu TechRadar totiž spoluzakladatel firmy Carl Pei potvrdil, že OnePlud 6T nebude mít stará dobrý 3.5 mm sluchátkový jack. I když sice 6T přímo nezmínil, tak je formulace „příští OnePlus telefon“ natolik jednoznačná, že opravdu nenechává mnoho prostoru pro interpretaci. Podle Peie už nastal čas pokročit ve vývoji dále a protože podle vlastních průzkumů společnosti už 59 % OnePlus komunity vlastní bezdrátová sluchátka, tak nebude tento krok příliš velkou ranou. Ostatně před nedávnem OnePlus také představili vlastní Bullets Wireless bezdrátová sluchátka.

Carl Pei si je vědom faktu, že se jedná o velmi kontroverzní rozhodnutí, které se nesetká s univerzálním souhlasem, ale snaží se tento krok vysvětlit a nabídnout i některá pozitiva. Samozřejmostí je samozřejmě vyšší kvalita audio přenosu přes USB Type-C port, ale podle všeho by také vynechání 3.5 mm jacku mělo uvolnit už tak velmi stísněný vnitřní prostor telefonu pro další moderní technologie, případně pozitivně ovlivnit výdrž baterie. A koneckonců v balení bude určitě přítomen i adaptér. I tak si však troufnu odhadnout, že nepůjde o populární krok a brblání komunity si OnePlus určitě za rámeček nedají. Jak to vidíte vy ?