To, že se chystá další verze letošního Xiaomi hitu, telefonu Mi 8, není tajemstvím. V přípravě je totiž Mi 8 Youth Edition. Telefon už prošel certifikací Tenaa a vydán by měl být 19. září/septembra, což je v podstatě už za pár dnů. Dokonce se proslýchá, že v domovské Číně už běží předběžné objednávky.

Na Weibo už také visí upoutávka na zlatou barevnou variantu Mi 8 Youth Edition, která nenápadně odkazuje na jistou podobnost s iPhonem. Ostatně včerejší jablečná nálož novinek bezesporu nabádá k porovnávání a Xiaomi se ne nadarmo přezdívá čínský Apple.

Youth Edition je navíc jednoznačně zaměřena na mladé, takže kromě zlaté barevné varianty budou k dispozici další atraktivní barevné verze mezi nimiž nebude chybět ani varianta s barevným přechodem.

Další změnou oproti klasické Mi 8 verzi bude i uložení zadního duálního fotoaparátu, který bude tentokrát orientován horizontálně. Také cenovka bude orientována na mládežníky a podle všeho by se měla pohybovat kolem 1999 jüanů, což je zhruba 291 dolarů. A pokud byste rádi věděli, jaké jsou další parametry Mi 8 Youth Edition, poměrně obšírně se o nich rozepsal kolega Martin v tomto článku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.