Levné notebooky čínských výrobců už dávno nejsou jen chudými příbuznými velkých značek a často nabízí opravdu parádní poměr ceny a výkonu spolu s velmi kvalitním zpracováním a solidním vybavením. Na mysl přichází třeby notebooky od Xiaomi, které patří k nejlepším volbám vůbec. Ale dnes zabrousíme na pole neorané a představíme si notebook nepříliš známé značky Cenava P14, ale když už na něj máme slevový kupón, tak by byla škoda si ho nepředstavit.

Cenava P14 může nabídnout pro začátek celokovové zpracování a podsvícenou klávesnici, plastům už i v Číně odzvonilo. Displej je lesklý 14-palcový IPS s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů, procesorem je Celeron N3450 platformy Apollo Lake, který si vystačí i s pasivním chlazením, takže je notebook zcela tichý. Na palubě má i 6 GB RAM a 240 GB M.2 SSD disk, takže paměťový základ také rozhodně neurazí. Samozřejmostí je Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0, dvojice USB 3.0 portů a také HDMI konektor. Baterie má kapacitu 9000 mAh, notebook je také vzhledem ke své velikosti velmi lehký s 1.3 kg živé váhy. Předinstalované Windows 10 pak doplní i balík Office, takže máte hned vše nutné po ruce.

Nu a teď se dostaneme k tomu nejdůležitějšímu, tedy ceně, protože na té vždy stojí a padá úspěšnost čínských notebooků. Díky slevovému kupónu GB-TACN01 si ho totiž můžete na e-shopu Gearbest pořídit jen za 309 dolarů, což je vzhledem k výbavě a konstrukci velmi solidní cena. Tak co na něj říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.