Modely Meizu 16 a 16 Plus znamenaly pro čínskou značku návrat na výsluní a zájem zákazníky evidentně předčil i jejich očekávání, protože prvotní zásoby telefonů se bleskurychle vyčerpaly a firma tak musel přiznat naprosté podcenění situace. A protože v Číně (a Asii obecně) se dbá na „zachování tváře“, tak už došlo i na formální veřejný omluvný dopis od vedení firmy.

Meizu si tak oficiálně posypali hlavu popelem za špatnou dostupnost modelů a pro jistotu vrátili veškeré současné objednávky do stavu předprodejů a konkrétně oznámili odklad dostupnosti jednotlivých variant Meizu 16. U základních modelů Meizu 16 se bude jednat o 2-3 týdenní odklad a u Plus verze pak může zpoždění nabrat až 4 týdny. Pro Meizu je to veskrze nemilá situace, protože to lehce zbrzdí jejich setrvačnost po velkém úspěchu hned po vydání, ale na druhou stranu se k problému postavili čelem a bez výmluv.

A u novinek z dílny Meizu ještě zůstaneme, protože už konečně známe přesné datum vydání modelu Meizu 16X. Nakonec jsme se ho nedočkali včera a sociální síť Weibo tak byla přehnaně optimistická, ale k oficiálnímu představení dojde 19. září. Tedy ve stejný den, kdy bude veřejnosti předvedeno i Xiaomi Mi 8 Youth Edition, takže bychom se měli dočkat velkého souboje titánů. Oba telefony by totiž podle všeho měly dostat do vínku Snapdragon 710 a velmi nízkou cenovku. A zakladatel Meizu, pan Huang Zhang už předem přislíbil, že Meizu 16X bude nejlepším telefonem se SD710 na trhu, takže očekávání nejsou zrovna malá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.