Modely Meizu 16 a 16 Plus znamenaly pro čínskou značku návrat na výsluní a zájem zákazníky evidentně předčil i jejich očekávání, protože prvotní zásoby telefonů se bleskurychle vyčerpaly a firma tak musel přiznat naprosté podcenění situace. A protože v Číně (a Asii obecně) se dbá na „zachování tváře“, tak už došlo i na formální veřejný omluvný dopis od vedení firmy.

Meizu si tak oficiálně posypali hlavu popelem za špatnou dostupnost modelů a pro jistotu vrátili veškeré současné objednávky do stavu předprodejů a konkrétně oznámili odklad dostupnosti jednotlivých variant Meizu 16. U základních modelů Meizu 16 se bude jednat o 2-3 týdenní odklad a u Plus verze pak může zpoždění nabrat až 4 týdny. Pro Meizu je to veskrze nemilá situace, protože to lehce zbrzdí jejich setrvačnost po velkém úspěchu hned po vydání, ale na druhou stranu se k problému postavili čelem a bez výmluv.

A u novinek z dílny Meizu ještě zůstaneme, protože už konečně známe přesné datum vydání modelu Meizu 16X. Nakonec jsme se ho nedočkali včera a sociální síť Weibo tak byla přehnaně optimistická, ale k oficiálnímu představení dojde 19. září. Tedy ve stejný den, kdy bude veřejnosti předvedeno i Xiaomi Mi 8 Youth Edition, takže bychom se měli dočkat velkého souboje titánů. Oba telefony by totiž podle všeho měly dostat do vínku Snapdragon 710 a velmi nízkou cenovku. A zakladatel Meizu, pan Huang Zhang už předem přislíbil, že Meizu 16X bude nejlepším telefonem se SD710 na trhu, takže očekávání nejsou zrovna malá.