Rivalita velkých značek je jasnou věcí a rýpnutí do konkurence jsou tak velmi častou a povětšinou i velmi zábavnou záležitostí. A komentovat oficiální představení konkurenčních modelů se stalo standardem i pro čínský Huawei, tedy současnou dvojku na trhu. Příležitostí k ironickému rýpanci do jablečných kolegů se stalo včerejší představení nových modelů iPhone a nutno dodat, že materiálu ke vtipkování se našlo dost a dost.

Huawei se na svém oficiálním Twitteru nezaměřil ani tak na extrémní ceny nových iPhonů, ostatně i jejich vlajkové modely nepatří zrovna k těm ultra levným. Jejich zdravice byla rýpnutím do v podstatě nulového počtu nějakých zásadních vylepšení v porovnání s minulou generací iPhone X a doslova v ní “ poděkovali za zachování všeho tak, jak je“. Následuje pak pozvánka na 16. října do Londýna, kde jak známo bude představena jejich vlastní nová vlajková loď Huawei Mate 20.

A tam bychom se měli celé řady poměrně razantních změn a evolučního vylepšení dočkat měli, ať už půjde o nový procesor super výkonný Kirin 980 vyráběný 7 nm procesem, další generace umělé inteligence, netradiční design zadního fotoaparátu a další. Cena by pak (doufejme) neměla být až tak závratná jako u nové generace jablek. To by se pak do Huawei mohli zase trefovat další čínští výrobci….