Rivalita velkých značek je jasnou věcí a rýpnutí do konkurence jsou tak velmi častou a povětšinou i velmi zábavnou záležitostí. A komentovat oficiální představení konkurenčních modelů se stalo standardem i pro čínský Huawei, tedy současnou dvojku na trhu. Příležitostí k ironickému rýpanci do jablečných kolegů se stalo včerejší představení nových modelů iPhone a nutno dodat, že materiálu ke vtipkování se našlo dost a dost.

Huawei se na svém oficiálním Twitteru nezaměřil ani tak na extrémní ceny nových iPhonů, ostatně i jejich vlajkové modely nepatří zrovna k těm ultra levným. Jejich zdravice byla rýpnutím do v podstatě nulového počtu nějakých zásadních vylepšení v porovnání s minulou generací iPhone X a doslova v ní “ poděkovali za zachování všeho tak, jak je“. Následuje pak pozvánka na 16. října do Londýna, kde jak známo bude představena jejich vlastní nová vlajková loď Huawei Mate 20.

A tam bychom se měli celé řady poměrně razantních změn a evolučního vylepšení dočkat měli, ať už půjde o nový procesor super výkonný Kirin 980 vyráběný 7 nm procesem, další generace umělé inteligence, netradiční design zadního fotoaparátu a další. Cena by pak (doufejme) neměla být až tak závratná jako u nové generace jablek. To by se pak do Huawei mohli zase trefovat další čínští výrobci….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.