Asi není třeba připomínat, že se pomalu blíží představení telefonů řady Huawei Mate 20 a s ním dostáváme i pravidelnou porci informací, které mohou být pravdivé, ale s nimi přicházejí i zprávy, u kterých musíme být lehce nad věcí. Jedna taková tu je i dnes, kdy můžeme omrknout čelní panel údajného Huawei Mate 20 Pro.

Fotka se objevila na stránce Slashleaks a nelze tedy s jistotou říci, že jde skutečně o Mate 20 Pro. Ovšem pokud ano, je vidět, že telefon bude patřit k těm větším. Panel bude po bocích zakřivený a nad displejem nechybí horní výřez. Rámečky jsou poměrně subtilní.

Podle dřívějších informací by měl mít AMOLED displej úhlopříčku 6,9 palce a do něj by měla být integrována i čtečka otisků prstů.

Proslýchá se také, že Mate 20 Pro bude mít i podporu 3D skenování obličeje pro odemknutí telefonu. To by mělo probíhat skrze 3D strukturovaný modul. Ten bude uložen v horním výřezu vedle 24 MPix fotoaparátu.

Zadní kamera by měla být údajně složena ze tří snímačů, které budou společně s bleskem složeny do atypického čtvercového modulu. Tolik tedy zprávy ve stylu „jedna paní povídala“. Jediné co je potvrzeno, je datum vydání, které je stanoveno na 16. října/októbra a proběhne v Londýně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.