Nedávný Pocophone F1 pod záštitou Xiaomi bezesporu redefinoval pojem „dostupný“ u toho nejnovějšího hardwaru a telefon je široko daleko nejlevnějším modelem vybaveným špičkovým Snapdragonem 845. Samozřejmě se někde muselo přitlačit na pilu při ořezávání nákladů a nejedná se tak v ostatních ohledech o zcela high-end model. A podle prvních ohlasů jsou některé problémy poněkud otravné a na MIUI nebo XDA fórech najdeme celou řadu stěžovatelů.

Hlavní výtkou směřující k Pocophone F1 od slušného počtu vlastníku je nerovnoměrné podsvícení displeje, zejména kolem okrajů směrem ke „bradě“ telefonu. Tento jev (nazývaný v originále backlight bleeding) je poměrně rušivý př používání telefonu ve tmě a hlavně se jedná o hardwarový problém, který se nedá jednoduše vyřešit nějakým novým updatem. Na druhou stranu nerovnoměrné podsvícení je všudypřítomné například u televizí nebo monitorů a ve velké většině případu opravdu nejde o nic zásadního. Navíc se tento problém netýká všech kusů Pocophone.

Momentálně je telefon zaplevelen i spoustou softwarových chyb a nedodělků, ale celou řadu už se Xiaomi podařilo opravit pomocí prvního softwarového updatu. I tak jich zůstává ještě slušná dávka včetně problémů se zobrazováním notifikací nebo procent baterie, problematická kompatibilita s některými hrami, stále chybějící 4K 60fps video a známý problém s HD streamingem na Netflixu nebo Amazonu. Ke cti Xiaomi je však nutno dodat, že o drtivé většině problémů vědí a veřejně přislíbili jejich brzké odstranění.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.