Nedávno se internetem prohnala spekulace o chystaném modelu Nokia s kódovým názvem „Phoenix“, který by měl být nejdříve připraven pro vydání na Taiwanu. Pak se nad tímto kouskem na dlouho zavřela informační hladina, ale dnes máme další nové informace. Tento chystaný telefon by se podle všeho měl jmenovat Nokia X7 a bude tedy patřit do stejné rodiny jako již vydané kousky X5 a X6, ale s výrazně lepším hardwarovým vybavením.

Nokia X7 bude chtít zaujmout zejména svojí cenou, protože by měla být vybavena procesorem Snapdragon 710 a dorazit na trh podle prvních odhadů s cenovkou 1799 juanů (tedy zhruba 262 dolarů). To by z telefonu dělalo jeden z nejlevnějších kousků se Snapdragonem 710 a jak jistě víte, tak tento procesor se v podstatě dotýká high-end výkonu a třídy. Za podobnou cenu by se jistě Nokia X7 prodávala jako housky na krámě, takže můžeme doufat, že nebude limitována pouze pro trh na Taiwanu.

Jen pro představu hrubého výkonu Snapdragonu 710 můžeme přihodit nějaká ta číselná srovnání, zejména v porovnání s SD660, kterého v podstatě nahrazuje. Procesor je vyroben stejným 10nm výrobním procesem jako vlajkový Snapdragon 845 a má i stejnou 2.2 GHz frekvenci jader. Grafickým čipem je Adreno 616 a výsledky v Antutu kolem 170.000 bodů. V porovnání s SD660 nabídne zhruba 20 % zlepšení procesorového výkonu, 35 % více grafického, dvojnásobně výkonnější AI a o 30 % méně spotřeby. V Geekbech se pak single-core testy s výsledky kolem 1877 bodů blíží Snapdragonu 835 a opět překonávají výrazně SD 660 se 1605 body. Za ty peníze více než slušné, že ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.