Návrat značky Meizu na mobilní výsluní se s uvedením velmi dobrého modelu Meizu 16 stal realitou a tak je jen logické, že se firma bude snažit bleskurychle využít setrvačnosti a pustit na trh další variantu tohoto kousku. A podle dnešní zprávy z oficiální WeChat čísla značky Meizu by se tak mohlo stát už zítra, protože na obrázku je přesně šestnáct písmen X a variace na „už zítra“, takže jasná indicie poukazující na Meizu 16X.

Informace o Meizu 16X už prosákly na veřejnost v minulých dnech, zejména díky certifikaci na MIIT, podle které by měl mít telefon 3000 mAh kapacitu baterie a 6 GB RAM. Další specifikace údajně zahrnují 18:9 6-palcový AMOLED displej (bez vykousnutí !), procesor Snapdragon 710 a hned trojici fotoaparátů, konkrétně pak duální zadní 12 Mpix (Sony IMX380) + 20 Mpix (Sony IMX350) podporující OIS a selfie kamerku se 20 Mpix. Telefon má být také velmi lehký se 154 g a tloušťka pouhých 7.5 mm.

K vidění už byl i snímek telefon ukazující dosažené Antutu skóre, ale veškeré designové prvky byly rozostřeny, takže se nějakého velkého odhalení nedočkáme. Snad jen, že čtečka otisků bude podle obrázku s největší pravděpodobností opět v displeji a dosažené skóre 168.247 bodů opravdu odpovídá Snapdragonu 710. Tak jsme zítra zvědavi na oficiální představení a snad nás Meizu 16X dokáže překvapit i solidní cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.