Čtečky otisků prstů integrované přímo do displeje se plíživě začínají přibližovat mainstreamu a jak se tato technologie stává dostupnější, levnější a vyladěnější, tak je jasné, že v roce 2019 bude každý telefon vyšší třídy touto technologií vybaven. A některé modely by to možná mohly stihnout ještě ke konci roku 2018. A jedním takovým kouskem by měl být právě OnePlus 6T, takže je načase, aby fanoušci značky odšpuntovali schováné láhve šampaňského.

Minulá generace v podobě OnePlus 6 sice nebyla špatná, ale nenabízela v podstatě nic zásadně nového a mnoho uživatelů tak necítilo sebemenší potřebu na tento model upgradovat. Se 6T by už měla být situace zcela jiná a telefon by se tak konečně mohl stát jasnou koupí pro majitele starších generací. A o tom, že je jeho vydání na spadnutí snad nikdo nepochybuje, po internetu dokonce už kolují i snímky údajného oficiálního balení a hrstka nepotvrzených specifikací. Dnes však z velmi důvěryhodných zdrojů dorazilo potvrzení právě pro čtečku otisků integrovanou v displeji a celé řešení by se mělo nazývat „Screen Unlock“.

Tato nová technologie si podle všeho vyžádá i malé úpravy vnitřností telefonů, takže OnePlus 6T by měl být mírně tlustší než poslední generace, ale jde opravdu o neznatelný kousek, konkrétně pak 0.45mm. Podle našich zpráv už OnePlus pracují na této čtečce od dob OP5T, ale vývoj nějakou dobu trval, protože s prvotními prototypy nepanovalo spokojenost. To se však už doufejme podařilo vyladit a novinkový OnePlus i s integrovanou čtečkou otisků by se měl dostat na trh zhruba na konci října s cenovkou kolem 550 dolarů (tedy pravděpodobně 550 euro pro evropský trh). Těšíme se.