Společnost HTC na tom není zrovna dobře. Její tržby padají a to tak, že hodně. Docela nedávno přiznala, že jí meziročně tržby klesly o 53%, a to je opravdu velký propad.

Ale zřejmě se nechtějí vzdát bez boje a údajně už nyní pracují na své budoucí vlajkové lodi. Zástupce společnosti HTC, Kevin Duo, na svém LinkedIn profilu potvrdil přípravu nového telefonu, který chtějí osadit procesorem Snapdragon 855.

Údajně také HTC chce také místo modemu Snapdragon X24 zvolit použití modemu X50 a tím zajistit svému budoucímu top modelu podporu 5G sítí.

Společnost Qualcomm chce s masovou výrobou procesoru začít až koncem letošního roku, ale přesto už nyní mají někteří vybraní výrobci telefonů možnost otestovat na svých zařízeních vzorky čipsetů vyrobených pomocí 7nm technologie.

Některé zdroje uvádějí, že do testování jsou zapojeny společnosti Xiaomi a Lenovo. O tom, že by tento čipset testovala i HTC se zatím nemluví.

Každopádně je jasné, že telefony poháněné Snapdragonem 885, nebo, chcete-li procesorem SM8150, jak by měl být chystaný čip přejmenován, se na trhu objeví až v polovině příštího roku. A do té doby se tržní propad u HTC může ještě zvýšit a nakonec na tento top model ani nedojde. I když právě zaměření na high-endové přístroje by společnost mohlo vytáhnout z bryndy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.