Před pár měsíci byl oficiálně uveden telefon Oppo Find X, který na sebe upoutal pozornost díky unikátní konstrukci kamer. Přestože byl telefon představen v Paříži, do prodeje se dostal, snad kromě Velké Británie, pouze mimo Evropu.

Situace se nyní mění a Francie se dočkala zahájení prodeje Oppo Find X. Pravda, dostupný je zatím jen u operátora Orange, nebo v rámci obchodů společnosti Fnac Darty. V tomto případě je velká šance, že se Oppo Find X začne prodávat i jinde v Evropě, protože společnost Fnac Darty působí také ve Španělsku, Porugalsku, Belgii, Nizozemí a ve Švýcarsku.

Samozřejmě nás také zajímá, jak je ve Francii nastavena cena telefonu. Pořídit ho lze za 999 euro, nebo u operátora Orange za 499 euro s 24 měsíční smlouvou. Navíc pokud případný zájemce telefon zakoupí od 7. září/septembra do 4. října/októbra, dostane jako malý dárek společnosti Oppo Mobile France sluchátka O-Free Wireless.

Evropská cena je o dost vyšší než ta, za kterou se telefon prodává jinde, ale je naprosto v souladu s tím, co Oppo avizovala už na představovačce. Takže se s tím v rámci evropského trhu budeme muset smířit, nebo si Oppo Find X koupit třeba v Číně nebo v Indii.