Tak to vypadá, že přesně dle našeho očekávání bude slibovaným levným výkonným kouskem od Xiaomi s cenovkou 1999 juanů Xiaomi Mi8 Youth Edition. Tento telefon se dnes objevil jak na sociální síti Weibo, tak i na certifikačním úřadu TENAA a dokonce i v chystaných nabídkách obchodů. Takže je jasné, že právě Mi8 Youth Edition bude tím vyvoleným za 1999 juanů (tedy asi 293 dolarů) a za druhou novinku Xiaomi Mi8 Fingerprint Edition tak budete muset sáhnout do peněženky výrazné hlouběji.

Z informací na Weibo je vidět označení telefonu jako Xiaomi Mi8X a co se týče specifikací, tak by měl dostat do vínku 6,26-palcovou úhlopříčku displeje s rozlišením 2280 x 1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Dle očekávání ho bude pohánět procesore Snapdragon 710, 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Fotoaparáty pak budou duální zadní hlavní 12 Mpix s neznámým sekundárním senzorem a masivních 24 Mpix pro selfie kamerku.

This slideshow requires JavaScript.

Listing na TENAA pak tyto informace jen potvrzuje, jediným rozdílem pak je 3250 mAh kapacita baterie oproti 3350 mAh zveřejněných na Weibo, ale to je minimální rozdíl v rámci nějaké tolerance. I když už Xiaomi vydali MIUI 10 založenou na beta verzi Android Pie, tak se použití tohoto systému ani u novinek nedá čekat, takže se budeme muset spokojit s klasickým MIUI 9 na Androidu Oreo. Na TENAA jsou také vypsány barevné varianty telefonu, jde o hezkou řádku barev zahrnující černou, růžovp-zlatou, zlatou, bílou, modrou, červenou, růžovou, šedou, stříbrnou, zelenou a pát duhovějších modelů

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.