Telefon Vernee X1 se letos na jaře objevil jako speciální edice původního Vernee X. Ovšem nějaké zásadní změny zde nehledejme. Design i hardware je v podstatě stejný, změna nastala jen v rámci kombinace pamětí. Výrobce však slibuje velmi dobré odladění celého systému a tím vyšší výkonnost přístroje.

To by se mělo projevit při hraní her, a to i těch náročnějších. Vzhled telefonu se drží trendu Full-screen designu a v souvislosti s výkonem lze říci, že jeho poměr cena/výkon je skutečně dobrý.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P23 s taktem až 2,5 GHz. GPU Mali-G71, 6 GB LPDDR4X RAM a 64 GB interní paměti v kombinaci s optimalizovaným systémem by měly zvýšit výkon až o 10% a snížit spotřebu energie o 15%.

Stejně jako u Vernee X i zde nalezneme 6 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů, poměrem stran 18:9 a 2.5D sklem.

Také příznivci mobilní fotografie by si mohli přijít na své, protože Vernee X1 má zadní i přední duální kamery, které jsou upgradované. Na zádech je uloženo kombo 16 MPix a 5 MPix se clonou f/2.0 a PDAF. Přední duální kamera je složena ze 13 MPix a 5 MPix snímačů, nechybí vylepšený režim krásy tváře.

Baterie telefonu má kapacitu solidních 6200 mAh s podporou rychlého 9V/2A nabíjení, nechybí dokonce ani speciální šetřící režim baterie. Telefon Vernee X1 podporuje také technologii Face ID, kdy je zlepšena rychlost odemykání přístroje.

Pokud vás Vernee X1 po tomto krátkém výčtu parametrů zaujal vězte, že jej můžete zakoupit na oficiálním Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde je aktuálně nabízen za 6090 Kč v černé a modré barevné variantě.