Už v posledních pár dnech se na internetu objevily první snímky údajného konceptu modelu Nokia 9 s velmi zajímavým hvězdicovitým uspořádáním čoček zadního fotoaparátu. Těch by mělo být hned pět a doplní je pak i LED blesk a možná ještě nějaký další senzor nebo blesk, protože jeden výřez ještě stále přebývá. Náčrty tohoto konceptu byly zajímavé i označením Android One na dolní straně zad, protože tento program čistého Androidu byl prozatím vyhrazen pouze maximálně pro modely střední třídy.

Dnes se však vynořil další obrázek zadní strany Nokia 9 a tentokráte nejde o žádné koncepty, ale o reálný prototyp tohoto telefonu. Hvězdicovité uspořádání zadního fotoaparátu je na snímku potvrzeno a protože nikde není k vidění čtečka otisků prstů, tak se dá s největší pravděpodobností předpokládat její integrace přímo do displeje, nebo umístění na přední stranu / bok telefonu. Podle nálepky je pak tento prototyp označen jako TA-1094, což by korespondovalo s již certifikovaným modelem od Nokie čínskou certifikací MIIT v květnu.

Podle posledních spekulací by měla Nokia 9 co se týče hardwarové výbavy nabídnout 6,01-palcový displej, 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, procesor je stále zahalen tajemstvím. Hojně se také spekuluje o použití Gorilla Glass 5, vodotěsné certifikaci IP68 a právě vestavěné čtečce otisků prstů přímo v displeji. Baterie by měla teoreticky mít kapacitu 3900 mAh a bude podporovat rychlo-nabíjení QC 3.0 (což by napovídalo použití některého z procesorů od Qualcommu). Jsme velmi zvědavi na další info, doufejme zaměřené právě na specifikace hvězdicovitého pětinásobného fotoaparátu.