Už v posledních pár dnech se na internetu objevily první snímky údajného konceptu modelu Nokia 9 s velmi zajímavým hvězdicovitým uspořádáním čoček zadního fotoaparátu. Těch by mělo být hned pět a doplní je pak i LED blesk a možná ještě nějaký další senzor nebo blesk, protože jeden výřez ještě stále přebývá. Náčrty tohoto konceptu byly zajímavé i označením Android One na dolní straně zad, protože tento program čistého Androidu byl prozatím vyhrazen pouze maximálně pro modely střední třídy.

Dnes se však vynořil další obrázek zadní strany Nokia 9 a tentokráte nejde o žádné koncepty, ale o reálný prototyp tohoto telefonu. Hvězdicovité uspořádání zadního fotoaparátu je na snímku potvrzeno a protože nikde není k vidění čtečka otisků prstů, tak se dá s největší pravděpodobností předpokládat její integrace přímo do displeje, nebo umístění na přední stranu / bok telefonu. Podle nálepky je pak tento prototyp označen jako TA-1094, což by korespondovalo s již certifikovaným modelem od Nokie čínskou certifikací MIIT v květnu.

Podle posledních spekulací by měla Nokia 9 co se týče hardwarové výbavy nabídnout 6,01-palcový displej, 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, procesor je stále zahalen tajemstvím. Hojně se také spekuluje o použití Gorilla Glass 5, vodotěsné certifikaci IP68 a právě vestavěné čtečce otisků prstů přímo v displeji. Baterie by měla teoreticky mít kapacitu 3900 mAh a bude podporovat rychlo-nabíjení QC 3.0 (což by napovídalo použití některého z procesorů od Qualcommu). Jsme velmi zvědavi na další info, doufejme zaměřené právě na specifikace hvězdicovitého pětinásobného fotoaparátu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.