Nástupce velmi populárního VIVO V9 už je na světě, tedy alespoň už byly odhaleny jeho specifikace. Nový model střední třídy by od čínského giganta VIVO měl dorazit na vybrané trhy už 11. září a na první pohled připomíná jakýsi mix mezi vlastním VIVO X21 a sesterským OPPO F9. Telefon má sice moderní vykousnutí displeje, ale nový design „Halo Fullview Display“ znamená, že se jedná asi o momentálně nejmenší vykousnutí na trhu. Což je jen a jen dobře.

I když se jedná o telefon mířící do střední třídy (pravda, že vyšší), tak dostane do vínku i čtečku otisků prstů vestavěnou přímo do displeje, spolu s odemykáním rozpoznáním obličeje díky proprietární technologii Face Access. Pomalá adaptace vestavěných čteček otisků prstů i pro modely mimo absolutní high-end je velmi pozitivním signálem, protože podle všeho se právě tudy bude ubírat vývoj.

VIVO V11 bude moci nabídnout 6,41-palcový Super AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, samostaný microSD slot mimo dual SIM sloty nebo 3400 mAh kapacitu baterie s podporou 18W rychlo-nabíjení. Jak je u VIVO dobrým zvykem, tak je telefon zaměřen hlavně na selfie fotografie a k tomu je také vybaven 25 Mpix selfie kamerkou se světelností f/2.0, doplní ji pak zadní duální fotoaparát s 12 Mpix + 5 Mpix senzory a f/1.8. Zachován zůstal i sluchátkový jack a telefon poběží na systému Funtouch OS 4.5 založeném na Androidu 8.1 Oreo.

Na trh dorazí VIVO V11 ve dvou barevných odstínech modré, Starry Night a Nebula, přičemž cenové zařazení telefonu by mělo být zveřejněno již brzy. Ale rozhodně nepůjde o nic laciného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.