Na včerejší představovačce značky Nubia byla hlavní pozornost samozřejmě upřena na zbrusu novou vlajkovou loď Nubia Z18, ale k vidění byl i jiný zajímavý kousek. Tedy alespoň v teoretické rovině, protože Nubia Alpha (psáno α), zatím v dokončené prodejní verzi rozhodně neexistuje. Tento zvláštní hybrid telefonu a chytrého náramku ale vypadá velmi futuristicky a nedivil bych se, kdyby se touto cestou vývoj mobilních telefonů v blízké budoucnosti opravdu ubíral.

Nubia Alpha je primárně chytrý náramek s ohebným OLED displejem, který obemkne vaše zápěstí, ale není vybaven žádným Wear OS, nýbrž plnohodnotným Androidem. Což z něj spolu s telefonními funkcemi dělá v podstatě plnohodnotný telefon a bude záležet jen na specifikacích. Zpracování vypadá na kovové s vystupujícími „přívěsky“ kolem displeje pro hardwarová tlačítka a senzory fotoaparátu. Nabíjení bude pravděpodobně řešeno pomocí magnetických pinů, jako u většiny chytrých hodinek. O konkrétních specifikacích nepadlo ani slovo a v podstatě ani není jasné, zda se Nubia Alpha vůbec někdy dostane do masové výroby a prodeje. Koncept je však bezesporu velmi zajímavý.

Asi by stejně nešlo o zrovna levnou záležitost a k ceně se zástupci značky Nubia vyjádřili jen velmi zeširoka, se slovy o ceně odpovídající současnému telefonu. Což reálně může znamenat klidně i cenu kolem 1000 dolarů. Vývoj tohoto kousku budeme určitě pozorně sledovat, protože podobné futuristické počiny si naši pozornost prostě zaslouží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.