Včerejší tisková konference značky Honor v čínském měst Xi’an nám poprvé naživo představila novinkové modely Honor 8X, 8X Max a chytrý náramek Honor Band 4 Running Edition. Prezident společnosti, pan Zhao Ming se však také na akci rozpovídal na téma současných úspěchů značka a samozřejmě došla řeč i na chystaný speciální Honor Magic 2. Ale nejdříve se samozřejmě pochlubil úspěšnými prodejními čísly, protože modelu Honor 7X se prodalo ve světě skvělých 15 milionů kusů a od Honor 8X se tak očekávají ještě lepší výsledky, někde kolem 20 milionů prodaných kusů.

A modely Honor 8X a 8X Max mají k úspěchu nakročeny hned od vydání, protože jak už jsme psali v našem včerejším podrobnějším článku, tak nabídnou velmi sympatické ceny a skvělé hardwarové vybavení. Zejména menší Honor 8X s 6,5-palcovým displejem a procesorem Kirin 710 je hozenou rukavicí střední třídě a opět bude „kanibalizovat“ velmi podobné modely Mate 20 Lite a Nova 3i sesterského Huaweie. Protože s oficiální cenovkou 1399 juanů (tedy asi 204 dolarů) to bude lehce nerovný souboj.

Ale zpět k velmi očekávanému modelu Honor Magic 2, který zaujal vysouvací konstrukcí fotoaparátu po vzoru například Oppo Find X, i když jde o vysouvání manuální a ne motorizované. Podle pana Ming by už byl Honor Magic 2 na trhu, ale vše lehce zdrželo čekáním na dostupnost zbrusu nových ultra výkonných procesorů Kirin 980. Podle jeho slov také bude vysouvací mechanismus telefonu hrát roli nejen v použití fotoaparátu, ale i dalších mnoha funkcí ve spojitosti s umělou inteligencí (AI) a na berlínském veletrhu IFA jsme měli možnost vidět opravdu jen špičku ledovce. No, jsme velmi zvědavi a pozitivně naladěni, protože Honor za dobu svojí existence v podstatě ještě nikdy nezklamal.

Krátkého vyjádření se dostalo i ohledně nástupu 5G telefonů a pan Ming projevil sympatickou dávku realizmu, když o 5G telefonech prohlásil, že se jedná stále spíše o marketingový koncept a že 5G telefony momentálně ještě patří do laboratoří k testování. Když neexistují reálně dostupné 5G sítě operátorů ve světovém měřítku, tak jde opravdu jen o hezky znějící vějičku. Tak snad za pár měsíců (nebo v našem případě let).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.