Současné vlajkové modely značky Xiaomi byly představeny už 31. května a i když některým verzím Xiaomi Mi 8 chvíli trvalo se dostat do reálného prodeje, tak už jsou s námi nějaký ten pátek. A podle posledních informací by se rodina těchto telefonů, tedy současná trojice Mi 8, Mi 8 SE a Mi 8 Explorers Edition, měla brzy rozrůst o dva nové členy. Zasvěcené zdroje hovoří o Xiaomi Mi 8 Youth Edition a Xiaomi Mi 8 s vestavěnou čtečkou otisků prstů v displeji.

Xiaomi Mi 8 Youth Edition by podle všeho měla dorazit na trh buď se 4 GB /6 GB RAM a 64 GB /128 GB vnitřní paměti. Lehká nejistota panuje u použitého procesoru, ale většina se přiklání ke Snapdragonu 710, ale se všemi výhodami, zpracováním a fotoaparáty plnohodnotného Mi 8. Takže by se mělo jednat o dostupnější verzi Mi 8 a nabídnout lepší alternativu k SE. A střízlivým odhadem by se tak mohlo jednat právě o tento kousek, který Lei Jun zmiňoval jako nový zářijový high-end model s cenou 1999 juanů (tedy asi 293 dolarů).

Xiaomi Mi 8 On-Screen Fingeprint Edition je pak vcelku jasná verze se čtečkou otisků prstů vestavěnou přímo v displeji, tedy vymoženost, která byla předtím vyhrazena pouze pro Explorers Edition. Jinak by se opět v podstatě mělo jednat o klasickou Mi 8 s touto jednou zásadní změnou a pravděpodobně i lehce navýšenou cenou. A doufejme i lepší dostupností než má Explorers Edition…

Tyto zákulisní informace ještě nebyly oficiálně potvrzeny, takže je prozatím berte s lehkou rezervou, ale vše vypadá poměrně velmi věrohodně a zapadá do předchozích kroků Xiaomi. Tak co byste na obě verze říkali ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.