Pocophone F1 vyprodukovaný pod záštitou a patronátem Xiaomi způsobil na mobilním trhu velké zemětřesení a jedná se v určitých ohledech opravdu o přelomové zařízení. Především je to poprvé, co se opravdu špičkový procesor dostává do podobné cenové kategorie a jde opravdu o zdaleka nejlevnější kousek se Snapdragonem 845. Někde se však samozřejmě šetřit muselo a k dokonalé vlajkové lodi má telefon daleko, hlavní výtky zaznívají zejména k výkonu fotoaparátu.

A jen pár týdnů po aféře kolegů z Huawei, kteří nestydatě vydávali snímky z DSLR fotoaparátu za ty pořízené Huawei Nova 3i tu máme další kontroverzi, i když značně lehčího formátu. I tentokráte se jedná o propagaci telefonu fotkami pořízenými někde jinde a provinilcem je reklamní snaha Pocophone F1. V hlavní roli je pak mluvčí značky Xiaomi Donovan Sung, který se pokusil svůj vlastní snímek na motorce vydávat na Instagramu za důkaz fotografických kvalit právě nového Pocophone F1.

Ostřížímu zraku internetové policie však nic neunikne a velmi brzy se tak na diskusním serveru Reddit našel jestřáb, který našel zcela identický snímek z minulosti pořízený Xiaomi Mi MIX 2S. Při přímém porovnání je dokonce jasné, že se pan Sung pokusil velmi neobratně vymazat vodoznak z původní fotografie. No alespoň zůstal při svém malém podvodu a telefonu vlastní značky…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.