Značka Huawei nás na veletrhu IFA 2018 v Berlíně obšťastnila nejen pořádnou porcí novinek v čele se zbrusu novým výkonným procesorem Kirin 980, ale hlavně konkrétním datem vydání netrpělivě očekávaného dua Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Sice si ještě musíme chvíli počkat na londýnské představení 16. října, ale rozhodně bude o co stát, protože půjde o první telefony vybavené právě zmíněným Kirinem 980. A dnes se na světlo dostal i údajný vzhled předních panelů těchto telefonů.

Už z předchozích renderů a úniků obrázků jsme měli možnost zhlédnout, že se designově budou s velkou pravděpodobností oba modely lišit. Mate 20 Pro podle všeho bude mít trojici zadních fotoaparátů spolu s bleskem uspořádanou do čtverce, přičemž Mate 20 údajně zachová vertikální seskupení senzorů. Stejná rozdílná situace pak panuje i u předních panelů, kde jeden kus má jen malé vykousnutí displeje v podobě „vodní kapky“ a druhý pak dlouhou vykousnutou lištu. Ta by měla spíše pasovat k Mate 20 Pro, protože bude potřebovat více prostoru na umístění kamerky pro 3D strukturované světelné rozpoznávání obličeje.

Potěšující je však bezesporu fakt, že si Mate 20 zachová 3.5 mm sluchátková audio jack, čímž jistě potěší nemálo uživatelů. Že by třeba výrobcům telefonu pomalu začínalo docházet, že jeho odstranění byl krok špatným směrem ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.