Ohodnoťte článek

Huawei se dá bezpochyby pokládat za nejvýraznější postavu veletrhu IFA 2018 v Berlíně, kde jsme se z jejich dílny dočkali představení opravdu celé škály produktů od super výkonného procesoru Kirin 980, přes nový model Huawei Mate 20 Lite až po potvrzení říjnové představovačky plnokrevného Mate 20 a Mate 20 Pro v Londýně. Ale došlo i na další zajímavé informace.

Přímo z úst šéfa firmy, pana Richarda Wu jsme se totiž dozvěděli něco málo o další generaci vlajkové řady „P“. Současné špičkové modely Huawei P20 a P20 Pro se podle posledních zpráv prodávají opravdu jako housky na krámě a bez debat patří k tomu zcela nejlepšímu zejména na poli mobilní fotografie. Očekávání naložená na bedra jejich nástupce tak nebudou zrovna malá. Ze slov šéfa firmy je jasné, že práce na Huawei P30 už započaly, ale nedočkáme se ho dříve než na únorovém MWC 2019.

Ačkoliv jsou momentálně jako hlavní chystaný tahák vychvalovány Mate 20 a Mate 20 Pro, tak si pan Wu neodpustil při setkání s novináři i přímou zmínku o chystaném P30. Prohlásil totiž, že Mate 20 a Mate 20 Pro budou disponovat ještě výrazně vylepšenými fotografickými schopnostmi než řada P20, s vylepšeným rozpoznáváním objektů a pokročilými foto funkcemi vestavěnými přímo v procesoru Kirin 980 jako je real-time processing a real-time object segmentation. Huawei P30 pak bude údajně ještě o krok i dál, i když by lo podle všeho měl také být vybaven stejným procesorem. Tak jen houšť a větší kapky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.