Podle jihokorejských médií čerpající ze zasvěcených zákulisních zdrojů se divize Samsung Display poprvé v  historii rozhodla poskytnout ohebné displeje pro jiné značky, konkrétně pak pro Xiaomi a OPPO. První várka testovacích vzorků těchto ohebných displejů je údajně už v rukou čínských inženýrů a práce na ohebných telefonech těchto značek tak již započaly.

I když si Samsung v minulosti některé své technologie až žárlivě střežil, tak to evidentně nebude platit v oblasti ohebných displejů a po zvážení všech faktorů se jedná o velmi logický a prozíravý krok. Poptávka po ohebných displejích se totiž bude v blízké budoucnosti jen a jen zvyšovat, ostatně jen v roce 2019 se očekává zhruba 1 milión potřebných kusů, takže dává smysl se hned od počátku pokusit vybudovat vlastní ekosystém dodávek pro ostatní značky, který může generovat velké zisky sám o sobě.

A čísla půjdou nahoru opravdu výrazně, například analytická firma Stone Partners odhaduje zhruba 5 milionový odbyt už v roce 2020. Prozatím víme o vývoji ohebných telefonů právě od Samsungu, OPPO, Xiaomi a Huawei, kteří ale půjdou s největší pravděpodobností cestou vlastního vývoje. Ohebný Samsung Galaxy X s několika 3.5-palcovými OLED se očekává zhruba na únorovém MWC 2019, ale podle všeho se právě Huawei bude snažit urvat světové prvenství ještě předtím. Budoucnost je ohebná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.