Do oficiálního představení dvojičky Honor 8X a 8X Max už zbývají jen dva dny, protože oba kus by měly být předvedeny veřejnosti už 5. září. Takže je jen a jen jasné, že se množí konkrétní informace o výbavě těchto telefonů, poslední pocházejí z čínského certifikačního úřadu TENAA a obchodu VMall. Už nějakou dobu je jasné, že Max bude pořádný „macek“ s 7,12-palcovou úhlopříčkou displeje a ani základní 8X nebude nejmenší s 6,5-palce. Takže co od telefonů očekávat dále ?

Honor 8X Max by měl podle listingu na VMallu nabídnout 7,12-palcový displej s FullHD+ rozlišením 2244×1080 pixelů a poměrem displeje k tělu telefonu 90 %. Zmíněny jsou také duální reproduktory Dolby Atmos k dosažení 360-stupňového zvuku. Baterie bude poměrně slušná se 5000 mAh kapacity a podporou 9V/2A rychlo-nabíjení. V popisu najdeme i 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, ale ani slovo o procesoru, což jen komplikuje situaci, protože minulé spekulace hovořily o Snapdragonu 660 a to je u Honorů spoléhajících většinou na vlastní Kiriny velmi překvapivé. Telefon je také vyobrazen v černé, červené nebo modré barevné variantě.

Certifikace TENAA nám toho o základním modelu Honor 8X také mnoho neřekla, protože sériové označení JSN-AL00a nás opravdu příliš nezajímá. Ale i tak lze z dostupných informací s poměrně velkou dávkou jistoty k telefonu přiřadit 6,5-palcovou úhlopříčku displeje, 3650 mAh kapacitu baterie a nový procesor Kirin 710 na palubě. Konkrétního potvrzení se dočkáme už jen za dva dny, takže bude možno definitivně utnout veškeré spekulace.