Do oficiálního představení dvojičky Honor 8X a 8X Max už zbývají jen dva dny, protože oba kus by měly být předvedeny veřejnosti už 5. září. Takže je jen a jen jasné, že se množí konkrétní informace o výbavě těchto telefonů, poslední pocházejí z čínského certifikačního úřadu TENAA a obchodu VMall. Už nějakou dobu je jasné, že Max bude pořádný „macek“ s 7,12-palcovou úhlopříčkou displeje a ani základní 8X nebude nejmenší s 6,5-palce. Takže co od telefonů očekávat dále ?

Honor 8X Max by měl podle listingu na VMallu nabídnout 7,12-palcový displej s FullHD+ rozlišením 2244×1080 pixelů a poměrem displeje k tělu telefonu 90 %. Zmíněny jsou také duální reproduktory Dolby Atmos k dosažení 360-stupňového zvuku. Baterie bude poměrně slušná se 5000 mAh kapacity a podporou 9V/2A rychlo-nabíjení. V popisu najdeme i 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, ale ani slovo o procesoru, což jen komplikuje situaci, protože minulé spekulace hovořily o Snapdragonu 660 a to je u Honorů spoléhajících většinou na vlastní Kiriny velmi překvapivé. Telefon je také vyobrazen v černé, červené nebo modré barevné variantě.

Certifikace TENAA nám toho o základním modelu Honor 8X také mnoho neřekla, protože sériové označení JSN-AL00a nás opravdu příliš nezajímá. Ale i tak lze z dostupných informací s poměrně velkou dávkou jistoty k telefonu přiřadit 6,5-palcovou úhlopříčku displeje, 3650 mAh kapacitu baterie a nový procesor Kirin 710 na palubě. Konkrétního potvrzení se dočkáme už jen za dva dny, takže bude možno definitivně utnout veškeré spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.