V dobách ne-až-tak dávno minulých bylo u čínských Xiaomi zvykem nastavit cenu u high-end modelů na magickou hranici 1999 juanů (tedy asi 292 dolarů). Zvyšující se ceny komponent a samozřejmě i ochota zákazníků si připlatit momentálně zvedlo ceny těch nejlepších Xiaomi modelů vysoko nad tyto hodnoty a není tak problém se dostat až ke 3000 ($440) – 4000 juanů ($586). Možná se ale blýská na lepší časy, protože se objevily podložené dohady, že se ještě v září dočkáme high-end Xiaomi modelu za starých dobrých 1999 juanů !

Dnes jsme se přímo od šéfa Xiaomi Lei Juna dočkali potvrzení vydání Xiaomi Mi MIX 3 v říjnu a dokonce byla přislíbena i reálná masová dostupnost tohoto telefonu na konci října. Už v polovině září nás ale čeká další velká tisková konference Xiaomi spojená s představovačkou a právě na té by měl být hlavní hvězdou již zmíněný nový člen rodiny telefonů Mi s nalepenou cenovkou 1999 juanů. Otázkou za milion však zůstává, o který konkrétní model se však bude jednat…

Podle většiny fanoušků je tato cenovka rozhodně velmi nereálná v případě Mi MIX 3, protože nejen nákupní ceny Snapdragonů 845, ale hlavně výrobní cena speciálního výsuvného modulu fotoaparátu po vzoru OPPO Find X prostě nebudou nejnižší. Logickou úvahou je pak další variace telefonů z kategorie Mi 8, protože mezi standardní cenou Xiaomi Mi 8 SE (1799 juanů – $263) a plnokrevným Xiaomi Mi 8 (2699 juanů – $395) je stále ještě 900 juanový manévrovací prostor. Co myslíte vy ? Půjde o další z řady verzí Mi 8 nebo pro nás mají Xiaomi nachystáno zcela nové překvapení jako byl Pocophone ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.