Nedávná renesance zájmu o herní mobilní telefony se dotkla velké většiny velkých čínských výrobců a Nubia se svým modelem Nubia Red Magic tak rozhodně nebyla jediná. Ale v těžké konkurenci titánů jako Razer Phone a Xiaomi Black Shark drobátko tahala za kratší konec kvůli přece jen minulé generaci procesoru, protože mohla nabídnout pouze Snapdragon 835. Ale vypadá to, že bychom se během čekání na Z18 mohlid od Nubie dočkat i vylepšené verze právě Red Magic.

Informace i této nové verzi Nubia Red Magic pocházejí z pera známého „únikáře“ Rolanda Quandta, takže se jim dá přikládat velká dávka věrohodnosti. Ze zveřejněných snímků údajného prototypu to vypadá v podstatě na identický design s několika malými změnami . Tou hlavní je přítomnost nového hardwarového „šoupátka“ na boku telefonu, které mi připomíná Slider u telefonů OnePlus, takže se dá teoreticky očekávat i několik funkcí k němu přiřazených.

This slideshow requires JavaScript.

Zásadní vylepšení by se ale mělo týkat procesorového vybavení, protože by telefon konečně měl dostat současnou generaci high-end procesorů a to samozřejmě konkrétně Snapdragon 845. Kapacity pamětí by měly teoreticky pravděpodobně zůstat na 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, celkově by se po hardwarové stránce kromě zmíněného upgradu procesoru jednat jen o facelift. Cena ani dostupnost nové verze Nubia Red Magic také prozatím nebyly zveřejněny, takže musíme počkat.