Výrobci mobilních telefonů jsou v podstatě stále v jakémsi horečnatém spěchu a nekončícím soutěžení s konkurencí a je tak samozřejmě vysoce prestižní záležitostí urvat pro sebe titul prvního na světě v některé z hlavních kategorií. V současnosti probíhá hlavní soupeření o titul prvního telefonu podporujícího 5G a už jsme měli možnost vidět první náznaky a důkazy, že Oppo, Samsung Vivo a Huawei jsou v pokročilém stádiu těsně před dokončením. A ještě nedávno se k nim dalo počítat i čínské ZTE.

Ale známá vleklá anabáze s americkým embargem a s tím související masivní problémy způsobily, že ZTE oficiálně uznali porážku na poli 5G pionýrů a přiznali reálnost vydání 5G telefonu až někdy na konci roku 2019. Osobně takový přístup pokládám za velmi rozumný a zákazník jistě ocení upřímnost výrobce mnohem více, než nekončící kolotoč slibů a nereálných bombastických prohlášení. Ano, dívám se hlavně vaším směrem přátelé z Elephone…

Přesný důvod hození ručníku do ringu není zcela jasný, ale vzhledem ke komplexitě 5G sítí může jít v podstatě o cokoliv, protože 5G telefony budou například potřebovat zcela jiné antény a samozřejmě i modemy. Nemluvě o nezanedbatelném nárůstu spotřeby a odpadového tepla. A ZTE jsou momentálně ve stádiu znovuzískání důvěry zákazníků a stabilizace společnosti, takže rozhodně nepotřebují se vyčerpávat ve velmi náročném souboji s konkurencí o prvenství. A podle prvních nadšených reakcí na právě představený ZTE Axon 9 Pro jsou na velmi dobré cestě zpět na výsluní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.