S tím jak nebezpečně narůstají uhlopříčky a užitná plocha displejů, tak se pomalu ale jistě velcí výrobci snaží přijít s vlastním řešením umístění předního/zadního fotoaparátu právě k maximalizaci plochy displeje samotného. Naštěstí už éra extra vykousnutých displejů pomalu odeznívá a do módy pomalu začínají přicházet high-end modely s vysouvacím systémem fotoaparátu jako je například Vivo NEX, Oppo Find X nebo chystaný Honor Magic 2. A podle všeho se do party brzo přidá i Lenovo.

Včera totiž viceprezident firmy Lenovo zveřejnil velmi krátké video znázorňující právě koncept telefonu s vysouvací periskopickou kamerou podobnou zmíněnému Oppo Find X. Telefon má také v podstatě neznatelné rámečky na všech stranách a čtečku otisků prstů vestavěnou přímo v displeji. Což jsou v poslední době specifikace vyhrazené jen pro ty opravdu high-end kousky, takže se dá předpokládat, že Lenovo bude cílit právě na tento segment.

Prozatím však není jasné v podstatě nic, protože neznáme ani označení, specifikace nebo datum vydání. Popravdě ani netušíme, zda se na telefonu opravdu pracuje, protože jde jen o líbivý koncept telefonu zveřejněný vysoce postaveným funkcionářem značky. A jistě si vzpomínáte na ostudný hype se „4 TB telefonem“ právě z produkce Lenova před nějakým časem. Takže vše berme prozatím s velkou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.