Veletrh IFA 2018 už nám odstartoval a máme zase sebou dokonce už i jedno velké překvapení, které se zrodila v dílně čínských Honor. Samozřejmě nemluvíme o globálním představení modelu Honor Play, který už je i u nás v nabídce prodejců, takže se nejednalo o žádné velké překvapení. Ale prezentace prezidenta společnosti pana George Zhao ve slavném stylu Applu „a abych nezapomněl ještě jedna věc“ nám představila plány na uvedení modelu Honor Magic 2, který s i v ambicích nezadá s bombastickým Oppo Find X.

Nástupce Honor Magic z roku 2016 se bude opravdu pokoušet konkurovat parádnímu designu zmíněného Oppo Find X, protože by mělo jít o telefon s maximální užitnou plochou displeje, nikde žádné vykousnutí ani rámečky. Fotoaparát by tak měl být také vysouvací, ale zatím není zcela jasné jakou cestou se konkrétně Magic 2 vydá, protože Find X jak známo používá motorizované vysouvání. Některé zprávy totiž hovoří, že u Magic 2 bude nutné displej manuálně potáhnout pohybem prstu k vysunutí kamerky. Uvidíme. Stejně tak není jasné, zda telefon bude mít čtečku otisků prstů na zádech, v displeji, nebo vůbec.

Ani další výbava telefonu by nemusel být k zahození, protože se nahlas špitá o zbrusu novém super výkonném procesoru Kirin 980, který by si měl najít cestu právě i do tohoto modelu. A dostat by se mělo i na bleskurychlé 40W rychlo-nabíjení Magic Charge. Konkrétní datum představení nebo snad i odhad ceny ještě nebyly ani naznačeny, ale i tak vypadá Honor Magic 2 velmi nadějně, protože tahle značka prostě v poslední době seká jeden hit za druhým.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.