V polovině června/júna uvedla společnost Xiaomi dva telefony řady Redmi 6, jmenovitě Redmi 6 a Redmi 6A. Jejich vzhled je sice tak trochu retro, ale nízká cena nalákala mnohé zákazníky. Za nedlouho po uvedení se mluvilo také o tom, že do této řady by měl přibýt i další kousek. Známý tipař Roland Quandt tvrdí, že to bude Redmi Note 6 Pro.

Podle Quandta bychom se tak měli dočkat dvou verzí Redmi Note 6 Pro. První bude mít kombinaci pamětí 3 GB RAM a 32 GB interní paměti a druhá nabídne 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. Tyto dvě verze budou vydány pro evropský trh, ale Xiaomi může údajně vyrobit i verzi pro čínský a indický trh se 6 GB RAM.

Dočkat bychom se měli tří barevných variant, a to černé, zlaté a modré. A je dokonce i možné, že nakonec bude přidána i červená varianta. Cena by se podle Quandta měla pohybovat mezi 200 až 250 euro.

Zatím nejsou k dispozici další podrobnosti o parametrech, ale pokud bychom vycházeli z výbavy Redmi Note 5 Pro a předpokládali, že Note 6 Pro na tom bude lépe, mohli bychom si tipnout, že použitým procesorem by mohl být Snapdragon 660. Je ale možné, že Xiaomi i v tomto případě použije stejný čipset jako u Note 5 Pro, tedy Snapdragon 636. Xiaomi Redmi Note 6 Pro by se snad mohl objevit v průběhu října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.