Ohodnoťte článek

Společnost HTC ohlásila svou akci na 30. srpna/augusta, což je v podstatě už za pár hodin. Představen by měl být cenově dostupný telefon HTC U12 Life, o kterém společnost tvrdí, že se v něm snoubí krása s výkonem.

Ovšem přiznejme si, že z toho, co o něm zatím víme, těžko posoudíme jak na tom skutečně bude s designem a natož pak s výkonem. Určitým vodítkem může být výpis z Geekbench testů, kterými HTC U12 Life nedávno profrčel.

Tam vystupuje s kódovým označením HTC 2Q6E1. Ve výpisu sice vidíme, že procesorem je Snapdragon 660 (smd660), ale použit bude Snapdragon 636. Tento test totiž chybně identifikuje Snapdragon 636 jako Snapdragon 660.

To lze jednoduše vypozorovat srovnáním skóre telefonů, které jsou osazeny jedním nebo druhým čipsetem. K potvrzení toho, že jde o procesor Snapdragon 636 postačí i základní taktovací frekvence 1,6 GHz.

Je také zřejmé, že kapacita paměti RAM bude 4 GB a interní paměť by měla dosáhnout na 64 GB. Ví se také, že displej by měl mít úhlopříčku 6 palců s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Mohli bychom se tedy zítra dočkat dalšího nového telefonu střední třídy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.