Nový zabiják vlajkových lodí Pocophone F1 má sice k opravdové vlajkové lodi se vším všudy ještě přece jen pěkný krůček, protože mu například schází optická stabilizace fotoaparátu, NFC čip, případně prémiovější konstrukce ( zadní kryt je pouze z polykarbonátu). Na druhou stranu však boduje velmi pokročilým hardwarem za velmi brutální cenu, která se v některých regionech pohybuje až kolem 300 dolarů.

Včerejší představení v Paříži sice nastavilo očekávané evropské ceny o něco málo výše, když základní model přijde na 330 euro, ale i tak se jedná o zdaleka nejlevnější telefon s masivním výkonem Snapdragonu 845. A dnes se nám dostalo do spárů u přesný soupis 65 států, ve kterých by měl být telefon dostupný oficiálními cestami a světe div se, nechybí mezi nimi ani naše malá zemička. Samozřejmě netušíme přesné ceny v korunách, ale osobně očekávám v podstatě přesné kopírovaní těch francouzských, tedy zhruba 8.500 korun a dostupnost někdy v průběhu září.

A jen pro připomenutí, co že to vlastně za tuto velmi rozumnou cenu dostaneme si prosvištíme základní parametry telefonu. Takže Pocophone F1 bude moci nabídnout 6,2-palcový IPS displej s rozlišením 2246 x 1080 pixelů, procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště v základní verzi nebo 128 GB ve vylepšené, 12 Mpix f/1.8 + 5 Mpix duální zadní fotoaparát, 20 Mpix přední selfie kamerka, 4000 mAh kapacita baterie s podporou rychlo-nabíjení QC 3.0, čtečku otisků prstů a systém MIUI 9.6 založený na Androidu 8.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.