Xiaomi vyvěsila na Weibo upoutávku, ve které dává na vědomí, že na dnešek na 14 hodin chystají v Pekingu konferenci. Sice podrobnosti o tom, co by rádi představili na upoutávce nenajdeme, ale spekuluje se, že by mohla být uvedena nová Xiaomi televize.

Tomu by mohl napovídat popisek u statusu na čínské sociální síti, který lze zhruba přeložit jako „konference Xiaomi TV strategie“ a nápis na samotném teaseru „All in Win-Win“ by zas mohl naznačit, že kromě jiného se bude tato konference týkat také partnerů společnosti Xiaomi.

Jaká je tedy šance, že Xiaomi představí novou televizi? Těžko říci, přestože televize jsou nedílnou součástí ekosystému Xiaomi a alespoň tedy na čínském trhu jsou velmi populární a dobře se prodávají. Podle oficiálních statistik dosáhla společnost v rámci prodejů televizí nejvyšších objemů televizí v letošním červnu/júni. Toho bylo dosaženo patrně díky velkým objednávkám Mi TV 4, která byla uvedena před třemi měsíci.

Je tedy pravděpodobné, že tak brzo po nedávno představeném přístroji asi nový světlo světa nespatří. Tipaři se spíše domnívají, že Xiaomi uvede nějakou novou TV technologii, případně inovaci hlasové technologie PatchWall.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.