Městečko samostatné kategorie „zabijáků vlajkových lodí“ asi má svého nového šerifa, protože v poslední době se nám hlavní aktéři v podobě modelů OnePlus přesunuli do vyšší cenové sféry. To se však nedá říci o novém Pocophone F1, což je jak jistě víte nová částečně nezávislá značka pod patronátem Xiaomi, protože tento kousek se špičkovými paramatry bude k dostání za opravdu extrémně nízké ceny.

A dnes jsme se od Pocophone dočkali i slíbeného globálního představení tohoto modelu, konkrétně pak v Paříži, Jakartě a Hong Kongu. Pro nás je samozřejmě asi nejzajímavější právě pařížské představení, protože díky němu známe v podstatě koncové evropské ceny. A ty jsou opravdu nízké, základní Pocophone F1 se 6 GB+64 GB paměti přijde na 329 euro (tedy bratru asi 8.500 korun) a vybavenější 6 GB+128 GB pak na 369 euro. Prodeje by měly odstartovat v průběhu září a značka plánuje expanzi do dalších zhruba 50 zemí, ale není jasné zda dorazí oficiálně i k nám.

Pocophone F1 se výbavou opravdu nemá za co stydět a může nabídnout 6,18-palcový vykousnutý IPS displej s FullHD+ rozlišením (2246×1080 pixelů) a poměrem stran 18,7:9, procesor Snapdragon 845 s technologií LiquidCool, 4000 mAh baterii s rychlo-nabíjením QC 3.0, duální zadní fotoaparát s 12 Mpix f/1.9 + 5 Mpix f/2.0 senzory, 20 Mpix f/2.0 selfie přední kamerkou, Face Unlock technologií s pomocí infra senzoru a čtečku otisků prstů na zádech. Nezapomnělo se ani na software, protože telefon dorazí s MIUI 9.6 založenéím na Androidu 8.1 a do konce prosince dostane update na Android Pie. Za ty peníze opravdu láce…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.