Existence chystaného OnePlus 6T už byla v minulých dnech potvrzena certifikací EEC, takže se můžeme pomalu vrhnout na spekulace o tomto telefonu. Podle všeho by se totiž tahle „poloviční“ generace mohla představit s mnohem zásadnějšími a razantnějšími změnami či novinkami než OP6. Takže o čem se nám to v čínských kruzích hlavně hovoří ?

Základ všech spekulací je založen hlavně na nedávno představených modelech OPPO R17 a R17 Pro, protože se jedná o exkluzivní modely pouze pro čínský trh a jak známo OnePlus spadá pod stejný mateřský koncern BBK Electronics. Takže by se mohlo jednat o šanci k použití podobného vybavení a technologií i pro globální trh, už v minulosti byly některé OnePlus modely velmi velmi podobné svým současníkům značky OPPO.

A že bude na čem stavět, protože OPPO R17 Pro má hned trojitý zadní fotoaparát, 12 Mpix hlavní senzor s proměnlivou světelností f/1.5 – f/2.4, 20 Mpix sekundární senzor a hlavně 3D ToF senzor pro rozpoznání obličeje. Tento 3D ToF (Time-of-Flight) se liší od senzorů užívajících strukturu světla jako je iPhone X nebo OPPO Find X a může být použita i pro rozpoznání gest nebo Augmented Reality. A podle čínských tipařů, by právě tuto technologii mohl dostat i OnePlus 6.

Další parádní vychytávkou by se mohla stát technologie rychlo-nabíjení Super VOOC, která při výkonu 50W zvládne nabít 40 procent baterie za pouhých 10 minut. Teoreticky by se také mohlo dostat na čtečku otisků vestavěnou přímo v displeji, ale tady už se dohady mírně rozcházejí. Konsenzus však panuje u 6,4-palcového OLED displeje s velmi drobným vykousnutím a krytým Gorilla Glass 6. Cena by se oproti minulé generaci měla teoreticky opět lehce zvýšit na zhruba 550 dolarů (tedy 550 euro pro našince). No nechme se překvapit, pro fanoušky OnePlus má firma po velmi průměrně působícím OP6 co napravovat.