V dobách největší slávy značka Nokia dominovala mobilnímu trhu se vším všudy a to obnášelo i nekompromisní výkon fotoaparátů, pamětníci při vzpomínce na fantastické výkony Nokie 808 nebo Lumia 1020 jistě zamáčknou slzu. Jednalo se ve své době o jednoznačně jedny z nejlepších dostupných fotomobilů a to je něco, co po znovuoživení značky firmou HMD Global prostě schází. Ale možná se už pomalu začíná opět blýskat na lepší časy.

Naději vzbuzujícím krokem je totiž návrat obchodní značky „Pureview“ používané právě pro zmíněné špičkové mobilní fotoaparáty pod křídla domovské Nokie. V minulosti byla značka prodána Microsoftu, ale podle vyjádření zástupců firmy HMD Global se gigant z Redmondu v minulých dnech (konkrétně 23.srpna) rozhodl slavné Pureview převést na původní majitele. Není zcela jasné za jakých podmínek, protože se dokonce hovoří o daru z dobré vůle, ale to nás zákazníky a fanoušky koneckonců nemusí příliš zajímat.

Každopádně se jedná o velmi pozitivní moment, který vynikne ještě lépe ve světle dalších informací zahrnující najmutí dalších bývalých inženýrů značky Nokia zodpovědných právě za mobilní fotografii. Samozřejmě se nedá hned očekávat, že se od Nokie dočkáme hned u příštího modelu 40 Mpix fotoaparátu, ale cestou postupných kroků bychom se brzy mohli dožít návratu značky Pureview na foto Olymp. Pro připomenutí se sluší dodat, že posledními telefony používajícími technologii Pureview byly Lumia 950 a 950 XL.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.