I v našich končinách velmi oblíbený Huawei Honor 7X se konečně dočká svého nástupce, ostatně už bylo na čase, protože tento model se přece jen datuje až do října 2017. A značka Honor už nás pomocí prvního oficiálního teaseru navnadila na vypuštění modelů Honor 8X a Honor 8X Max už 5. září, jak jsme ostatně už informovali v našem minulém článku.

V případě modelu Honor 8X Max by se pak mělo jednat opravdu o velmi přerostlý kousek, který už bez pardonu fušuje do řemesla tabletům a veškerým „lopatám“. Telefon by měl mít 7,12-palcový displej s FHD+ rozlišením (2244 x 1080 pixelů) a podle posledních zpráv i výkonnější procesor než se původně očekávalo. Předchozí odhady hovořily o Snapdragonu 636, ale slovy klasika – „Bude Líp“.

Podle snímku z čínského benchmarku Master Lu, který momentálně koluje na sociální síti Weibo totiž Honor 8X dostane do vínku hned Snapdragon 660. I když se v benchmarku nikde přímo Honor 8X nezmiňuje, tak je označení modelu ARE-AL00 shodné s již dříve publikovaným názvem modelu z certifikace TENAA. Takže prostoru pro pochyby není mnoho.

Oba modely řady Honor 8X by měly mít sice vykousnutý displej, ale s minimálním vykousnutím v podobě „kapky vody“. Telefon by měl dorazit s duálním 16 Mpix + 2 Mpix zadním fotoaparátem, 8 Mpix selfie kamerkou ve zmíněné kapce vody, čtečkou otisků prstů a nadstandardní 4900 mAh kapacitou baterie. Tak se těšme na 5. září na oficiální představení a snad se povede i cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.