Po dlouhé době se společnosti Meizu podařilo zaujmout a oprášit svou poněkud zašlou slávu. Představili totiž telefony Meizu 16 a Meizu 16 Plus, které zaujaly jak použitým procesorem Snapdragon 845, tak především cenou. Na ně mají v plánu navázat přístrojem Meizu 16X, který by měl být uvolněn v září/septembri.

Sice už o tomto telefonu něco málo víme, ale CEO Meizu, pan Jack Wong, se na čínských sociálních sítích rozepsal o jeho dalších parametrech, na které by rád nalákal potenciální kupce.

Potvrdil například, že design chystaného Meizu 16X se nebude příliš lišit od předchůdce Meizu 16. Potvrdil i informaci o použitém procesoru, kterým bude Snapdragon 710. Stejně tak, jako u dvou předchozích „šestnáctkových“ telefonů bude mít i Meizu 16X zadní duální fotoaparát se snímači 12 MPix a 20 MPix, přední kamera by měla mít rozlišení 20 MPix.

Jack Wong pak dále potvrdil i použití OIS, trojnásobného zoomu a čtyřosé stabilizace obrazu. Reagoval také na dotaz jednoho člena Meizu komunity, který se ptal na to, zda bude mít i Meizu 16X duální reproduktor. Jeho odpověď byla v tomto ohledu pozitivní. Dále byl potvrzen i snímač otisků prstů v displeji a vyšší kapacita baterie. Ovšem o konkrétní velikosti se CEO Meizu nezmínil.