Tímto dílem uzavřeme tento přehled telefonů Huawei (a podznačky Honor). V tabulce níže najdete telefony, které byly vydány v tomto roce, tedy od ledna/januára do července/júla 2018. Již z minulého dílu bylo vidět, že stejně jako i jiní výrobci, Huawei tříští svojí nabídku do mnoha desítek modelů s různými variantami.

Jak šel čas je vidět nejen nárůst výkonu, ale i postupné zvětšování displeje. A ruku v ruce i se stále užšími rámečky se již pomalu ale jistě blížíme k magické hranici 100% pokrytí přední plochy displejem. Třeba již 4. díl této série takový telefon bude obsahovat.

Celý přehled – tedy všech zpracovaných 95 telefonů si můžete stáhnout z úložiště. Data slouží pouze pro vaší osobní potřebu a nesmí být v žádné formě dále publikována.

A pokud byste si stále nemohli vybrat, máme zde několik tipů.

Informace k označení

  • Honor je subznačkou společnosti Huawei. Původní pouhé modelové označení se zhruba v roce 2013 oddělilo a Huawei tak vytvořil novou obchodní značku. Cílovou skupinou by pak měli být ti, kteří hledají nejlepší poměr cena/výkon. Přímo u Huawei si dotyčný lehce připlácí i za značku a snad i prémiové provedení.
  • přídomky Pro, Premium, Plus, Prestige – přídomek pro (nej)vyšší laťku v dané třídě
  • přídomky Lite, Smart – odlehčenější výbava
  • řada Mate a P – vlajkové lodě značky Huawei
  • řada Y – nejnižší výbava a tedy i cena
  • řada Nova – zde vládne lehký chaos – cílová skupina (stejně jako u řady Y) jsou spíše zřejmě mladí lidé – tedy snaha zaujmout designem a nižší cenou
  • samozřejmě s čísly Huawei také nešetří a tak jak jde čas, zvyšují se i čísla u konkrétních modelů. Samozřejmě pak platí, tak jako u jiných značek, že vyšší třída staršího modelu (s nižším číslem) snadno převálcuje novější model nižší třídy (s vyšším číslem)

Přehled telefonů Huawei (rok 2018)

Pro zobrazení dalších údajů, použijte posuvník pod tabulkou.