… další přírůstek v ekosystému Xiaomi

Xiaomi na nás chrlí jednu novinku za druhou, aniž by už to snad bylo v našich silách uhlídat. Jedna z dalších zajímavých novinek míří opět do segmentu příslušenství osobních počítačů. A opět se jedná o klávesnici. Ta by mohla oslovit právě nemálo fanoušků značky Xiaomi už třeba díky své univerzálnosti. Novinka Xiaomi se prezentuje pod další, z již četných pod značek MIIIW. MIIIW Bluetooth Dual Mode klávesnice spadá přímo pod další dceřinou značku Xiaomi – Mijia. MIIIW mohou fanoušci znát ve spojitosti s již představenou podložkou pod myš vyznačující se integrovanou bezdrátovou nabíječkou QI.

Xiaomi MIIIW Bluetooth Dual Mode klávesnice

Nová MIIIW Bluetooth Dual Mode klávesnice přichází s odlišnou strategií oproti již dříve představeným klávesnicím. O těch by se dalo říci, že cílí spíše na náročnější klientelu, která si stojí za mechanickou konstrukcí, kdežto nová klávesnice se drží membránové konstrukce. MIIIW Bluetooth Dual Mode klávesnice navíc oproti výše zmíněným postrádá také kabel.

Co zaujme hned na první pohled? Určitě design. S kruhovými klávesami se až tak často přece jenom nesetkáváme. Klávesnice se nabízí v bílém odstínu s hliníkovými částmi, čímž opět zapadá do čisté designové linie Xiaomi produktů. Zaujme i fakt, že do relativně kompaktního těla se povedlo vtěsnat 104 klávesy a najdeme zde tedy i numerický blok. Sestava kláves je pak definována standardem QWERTY. Samotný zdvih membránových kláves dosahuje 1,5 mm.

O MIIIW Bluetooth Dual Mode klávesnici se dá směle říci, že jde o univerzální zařízení. V praxi to znamená, že kompatibilita se ztotožňuje s většinou rozšířených operačních systémů (Windows, MacOS, Android a IOS). Pro zvolení správného režimu najdeme přímo tomu tlačítka určená. Na klávesnici také najdeme „slot“ k vložení smartphonu nebo tabletu.

Velkým plusem, jak už název napovídá, je fakt, že klávesnice disponuje dvojitým bezdrátovým připojením 2,4 GHz s dosahem do 10 metrů. Je možné ji připojit skrze dodaný USB adaptér, nebo přímo skrze protokol Bluetooth.

Klávesnice MIIIW Dual Mode Bluetooth disponuje celkovým sklonem 6° zaručující optimální komfort při používání. Rozměry dosahují hodnot 408 mm x 143 mm x 23,5 mm a celková hmotnost 897 gramů. Její pohon obstarávají dvě baterie typu LR6 (AA). Na čínském trhu se klávesnice prodává za pěkných 249 juanů (v přepočtu něco přes 36 USD). Dá se však očekávat, že dostupnost pro našince bude o něco nákladnější, ať už skrze různé přeprodejce nebo i v případě oficiální distribuce MIIIW do našich končin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.