Telefony Nokia X5 a Nokia X6 jsou na čínském trhu už nějakou dobu a jejich globální verze se pomalu chystají na mezinárodní trh. Moc tedy nepřekvapí, že společnost HMD Global připravuje další rozšíření řady X a tím by měl být přístroj Nokia X7.

Ostatně proč ne, Nokie řady X jsou poměrně úspěšné a sami fanoušci si vyžádali jejich globální verze. Nu a pokud si vzpomenete na původní starý telefon Nokia X7, tak ten měl na svou dobu poměrně futuristický design, i když se o něm tvrdilo, že jinak ničím příliš nevynikal.

Původní Nokia X7 se Symbian OS

Ale časy se mění a podle všeho u současné Nokie X7 se spíš dočkáme opačného efektu. Tedy vzhled bude odpovídat současnému trendu a spadat do designové linie řady X, což znamená především horní výřez nad displejem. To by mohly potvrdit i fotky čelního panelu, které kolují sítí. Pokud tedy budeme věřit tomu, že se nejedná o nějaký podvod.

Informace o tom jak bude Nokia X7 vybavena zatím k dispozici nejsou. Pokud bychom však vzpomněli na jeden ze starších tweetů tipaře Rolanda Quandta, mohli bychom si lehce zaspekulovat, že Nokia X7 by mohl být chystaný telefon s kódovým označením Nokia Phoenix, který by měl být osazen procesorem Snapdragon 710. Podle Quandta by se tento přístroj měl objevit do konce letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.