Ohodnoťte článek

Společnost Huawei chystá letošní telefony Mate 20 a Mate 20 Pro a je známo, že jako procesor hodlají použít svůj novinkový Kirin 980. Ten však ještě nebyl oficiálně uveden a podle vyjádření generálního ředitele Huawei, Yu Chengdonga, by se tak mělo stát na veletrhu IFA v Berlíně. Termín prezentace je stanoven na 31. srpna/augusta.

Yu Chengdong dále řekl, že tento čipset bude výrazně výkonnější a po všech stránkách lepší než Snapdragon 845. Samozřejmě je jasné, že nebude ještě před představením nový procesor hanět, ale jak známo, až čas a reálné použití ukáže, jak dalece jsou jeho slova pravdivá.

Obecně se toho o procesoru Kirin 980 moc neví, snad jen kromě toho, že bude vyroben pomocí 7nm technologie. Měl by týt také energeticky úspornější, rychlejší a výkonnější než čipsety s technologií 10nm nebo 16nm.

Ve srovnání s procesory s 10nm je u 7nm čipů očekáváno až 40% snížení spotřeby energie a plocha čipsetu by měla být menší až o 37%. Pokud bychom tento procesor chtěli porovnat s čipy s 16nm, jde o 60% snížení spotřeby energie a až o 30% zvýšení výkonu. U Kirin 980 se také očekává, že bude osazen inovovanou jednotkou NPU (Neural Processing Unit), pro lepší podporu AI funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.